
Plastične kace i plastični rezervoari – Osečina
Plastične kace i rezervoari su nešto po čemu je Osečina prepoznatljiva. Plastične kace iz Osečine se prodaju širom regiona. Rezervoari od plastike su postali nezamenjivi, jer naši plastični rezervoari mogu da se ukopavaju u zemlju ili da budu nadzemni, lako se održavaju i neuništivi. Plastični rezervoar ili plastičnu kacu da nas ima svako domaćinstvo.
Nema gde se ne mogu upotrebljavati, lako se održavaju, pa mogu da služe za sve i svašta, za vodu, gorivo, naftu hemikalije, zrnaste i praškaste materije. Koriste se kao cisterne za navodnjavanje uz male prepravke prave se od njih šahte za vodomere i šahte za kanalizaciju. Sve je to nastalo od plastičnih cevi koje se spajaju pa se od njih prave pontoni, plastični čamci i još svakakvih prozvoda, separatori…
Čuvanje hrane u rezervoarima i plastičnim kacama
Najvažnija stvar koju treba znati je da vodu za piće treba čuvati samo u plastičnim bačvama za hranu. Većina plastičnih kaca i rezervoara je napravljena od HDPE (polietilena visoke gustine), vrste izdržljive plastike.
Kao i svaka plastika, polako se kvari tokom vremena (doduše, veoma dugo). Ako se voda skladišti u plastičnoj buretu, plastika može iscuriti u vodu i kontaminirati je. Ako ste ikada kupili plastičnu flašu vode u prodavnicama i ponovo je koristili, primetićete da nakon nekoliko nedelja voda počinje da ima smešan ukus. To je zato što plastika ispire u vodu.
Plastične burad za hranu su dizajnirane da minimiziraju ovaj proces, što znači da voda ostaje svežija duže u skladištenju. Ako nije bure za hranu, nemojte ga koristiti za skladištenje vode za piće!
Повратни пинг: Rezervoari i cisterne za vodu | Rezervoari i kace